poniedziałek, 5 października 2015

Puder pomarańczowy.


     Dziś pokażę Wam jak zrobić puder pomarańczowy, czyli cukier puder o cudownym pomarańczowym smaku i kolorze. Jest to prosty przepis na słodką posypkę, którą to można wykorzystać zarówno do dekoracji, jak i do przyprawiania deserów (ja użyłam go do obtaczania pralinek z dyni-rewelacja!). Zapraszam!


Składniki na puder pomarańczowy:
2 pomarańcze (sama skórka)
2-3 łyżki cukru pudru
     Pomarańcze cienko obieramy (np. obieraczką do warzyw) tak, żeby na skórce było jak najmniej białego albedo. Tak przygotowane skórki suszymy w suszarce do grzybów, na grzejniku lub tak jak ja w piekarniku (upiekłam ciasto, wyłączyłam grzanie, wyjęłam ciasto, włożyłam skórki, po całkowitym wystudzeniu sprawdziłam czy są gotowe- mają się łamać, a nie tylko wyginać. Jeśli nie są jeszcze gotowe to znów włączam grzanie np. na 150 stopni C i po 10 minutach wyłączam, po całkowitym wystudzeniu znów sprawdzam i tak do skutku). Gotowe skórki przekładamy do blendera,


dodajemy 1 łyżkę przesianego cukru pudru i blendujemy (lub mielimy w młynku do kawy).


Po chwili dodajemy drugą łyżkę przesianego cukru i znów blendujemy. Gotowy proszek przesiewamy, przekładamy do suchego słoiczka i szczelnie zakręcamy. Puder pomarańczowy gotowy!


14 komentarzy: