Rogale drożdżowe z nadzieniem o smaku pina colada.

     Kolejny przepis na rogaliki drożdżowe, tym razem z nieco egzotycznym nadzieniem. Ciasto jest puszyste, mięciutkie, idealnie łączy się z nieco kwaskowym, kokosowym nadzieniem. Polecam!!!

Składniki na rogale z nadzieniem o smaku pina colada
ROZCZYN:
100 ml ciepłego mleka
25 g świeżych drożdży
1 łyżeczka cukru
700 g mąki pszennej
RESZTA SKŁADNIKÓW:
2 jajka
200 ml ciepłego mleka
200 ml oleju
NADZIENIE:
300 g serka homogenizowanego
1 galaretka w proszku o smaku pina colada
2-3 łyżki wiórków kokosowych (można też dodać trochę drobno pokrojonego ananasa)
cukier do smaku
DO DEKORACJI
rozpuszczona czekolada
wiórki kokosowe
       Przygotowujemy rozczyn. Rozcieramy drożdże z cukrem, dodajemy mleko i dokładnie mieszamy. Do dużej miski przesiewamy mąkę, robimy w niej wgłębienie, do którego wlewamy rozczyn. Miskę przykrywamy ściereczką i odstawiamy na 10 minut. Po tym czasie dodajemy mleko oraz jajka i miksujemy mikserem z hakiem około 10 minut, następnie dolewamy olej i miksujemy aż ciasto wchłonie cały tłuszcz i przestanie się błyszczeć. Wyrobione ciasto posypujemy mąką, przykrywamy ściereczką i odstawiamy w ciepłe miejsce na około 60 minut (w tym czasie ma podwoić objętość). Jeśli przygotowujemy ciasto na kilka godzin przed pieczeniem np. wieczorem, a piec chcemy następnego dnia, to miskę z ciastem zabezpieczamy folią spożywczą i natychmiast wkładamy do lodówki (ciasto też wyrośnie, tyle tylko, że zajmie mu to więcej czasu).
       Składniki nadzienia dokładnie mieszamy, dodajemy cukru do smaku.

       Gdy ciasto już nam pięknie wyrosło dzielimy je na 5 części. Każdą część chwilkę wyrabiamy, formujemy kulę i wałkujemy z niej okrągły placek o grubości około 4 mm. Następnie placek dzielimy na osiem części (tak jak pizzę), na każdy trójkącik nakładamy około 1 nadzienia (na brzegach koła), naciągamy trochę ciasto, przykrywamy nim nadzienie, sklejamy jak pierożka (nadzienie wtedy nie wypłynie) i zwijamy ku środkowi (jak na zdjęciu). Rogal gotowy.

Układamy na blachach wyłożonych papierem do pieczenia w dość dużych odstępach, pamiętając, że rogaliki jeszcze urosną, odstawiamy na około 30 minut. Pieczemy w nagrzanym do 180 stopni C piekarniku około 15 minut, aż będą złote. Jeśli masz kłopoty ze zrobieniem idealnego ciasta drożdżowego może w tej notce znajdziesz pomocne informacje.
       Po wystudzeniu dekorujemy rogaliki strużkami czekolady i posypujemy wiórkami kokosowymi.


Komentarze